УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ КЛІНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Наша мета: подвоїти кількість нових досліджень за 5 років

«Конституційні засади медичної реформи в Україні»

DSC 8730

Ivan Vyshnyvetskyy виступив на панельній дискусії щодо протидії корупції у сфері охорони здоров’я, яку модерувала акад. Н.О.Гуторова. Обґрунтував і довів значення сфери клінічних досліджень для галузі охорони здоров’я, економіки і суспільства в цілому. До присутніх правників і медиків було донесене важливе міркування: «Сфера клінічних досліджень – це екосистема, в якій корупційні ризики надзвичайно низькі, і яка сама по собі зменшує корупційні ризики в цілому в галузі охорони здоров’я». Адже участь пацієнта у клінічному дослідженні дозволяє уникнути розподілу та витрат значних бюджетних коштів, лікарі мають змогу отримувати достойну компенсацію за свою працю, лікувальні заклади отримують додатковий дохід.

Ґрунтуючись на результатах участі у Форумі, Українська асоціація клінічних досліджень подала письмове звернення до Робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи, створеної Президентом України для розробки нового Кримінального кодексу. В зверненні аргументована необхідність декриміналізації порушення встановленого порядку клінічних випробувань лікарських засобів, передбаченої ст. 321-2 чинного Кримінального кодексу України, а також недопущення такої відповідальності в новій редакції кодексу.

Українська асоціація клінічних досліджень заручилась підтримкою провідних фахівців з медичного і фармацевтичного права, готовністю до подальшої плідної співпраці. Обговорені плани і перші кроки щодо проведення спільних навчальних і дискусійних заходів.

DSC 8860

Учасники III Медико-правового форуму "Конституційні засади медичної реформи в Україні"

  • Створено .
  • Переглядів: 241