УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ КЛІНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Наша мета: подвоїти кількість нових досліджень за 5 років

УАКД готує стандартизовані шаблони СОП дослідницького центру

фото новость СОПы               

Шановні колеги, члени і друзі Української асоціації клінічних досліджень!

У нас чергова гарна новина: УАКД на фінішній прямій тривалого марафону з підготовки стандартизованих шаблонів СОП дослідницького центру.

Він тривав більше року, з періодами інтенсивної роботи і подекуди тривалими паузами. Ми прагнемо, щоб підготовлені СОП стали визнаним стандартом для дослідницьких центрів в Україні. Для цього ми ініціюємо їхнє відкрите обговорення із дослідниками і фахівцями галузі.

 

На першому кроці пропонуємо вашій увазі 4 із14 СОП. В подальшому будемо регулярно додавати нові СОП, щоб ви встигали із ними ознайомитись і висловити свої зауваження та пропозиції. Після узагальнення результатів обговорення із професійною спільнотою, офіційний реліз комплекту СОП буде доступний безкоштовно для всіх членів УАКД в форматі для завантаження і редагування, для не членів асоціації - в режимі ознайомлення.    Драфтові версії документів доступні за посиланнями в режимі пропозиції правок та коментування:

СОП 1. «Створення, оновлення, використання стандартних операційних процедур» (в ній Додаток 1 - це перелік всіх 14 СОП) 
СОП 2. «Процес отримання інформованої згоди» 
СОП 3. «Ведення первинної документації клінічного дослідження» 
СОП 6. «Реєстрація, комунікація та звітність щодо небажаних явищ» 

Хочемо додати, що СОП 4. «Створення та використання шаблонних форм первинної документації» і COП 5. «Проведення процедур клінічного дослідження в рамках візиту досліджуваного» будуть оприлюднені найближчим часом, а решта - трохи згодом. Хочемо щиро подякувати всім професіоналам, які на різних етапах були залучені до розробки цих СОП.Сергій Вепшин та Сергій Зубков зробили перший важливий внесок в цю роботу – без перебільшення, заклали фундамент. Команда Консультативно-лікувального відділення "Науково-дослідницький центр" КП "Лікарня №1" м. Житомир була також серед першопроходців. Згодом Робоча група (Олександр Берзой, Андрій Дубенко, Ольга Македонська, Олена Левик, Артем Каджоян, Валерій Новоселецький, Владислав Ласавуц, Наталія Олійник на та інші) своєю колективною експертизою значно підсилили та розширили наявний матеріал. І через певний період естафету перейняла група фахівців, які зробили неймовірне і довели справу до кінця: Ярослава Журихина, Денис Скляренко, Ольга Македонська, Наталія Павлюченко – щира вам подяка за ваш ентузіазм і приділений час!

Долучайтеся до обговорення, чекаємо на ваші правки і пропозиції!

 

  • Створено .
  • Переглядів: 1386