УКРАЇНСЬКА АСОЦІАЦІЯ КЛІНІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Наша мета: подвоїти кількість нових досліджень за 5 років

ТПП і УАКД обговорили проблеми клінічних досліджень в Україні

a20afeda ae9f 4c00 97b9 d34c28d323fa

30 вересня в Торгово-промислова палата України / Ukrainian CCI(ТПП) пройшло спільне засідання Комітету з питань охорони здоров’я та фармації та Комітету підприємців з податкових питань ТПП.
Темою зустрічі стали питання оподаткування КВ лікарських засобів в Україні.


До розгляду і обговорення проблемних питань були залучені Українська асоціація клінічних досліджень, в тому числі голова Іван Вишнивецький, член Правління Олена Антонюк, провідні дослідники і керівники великих дослідницьких центрів; представники Підкомітету з клінічних випробувань Європейської бізнес-асоціації; заступник керівника секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Віта Форсюк; радник заступника Міністра фінансів України Ольга Богданова; голова Комітету з питань оподаткування ТПП України Дмитро Михайленко, голова Комітету з охорони здоров’я і фармації ТПП України Владислав Страшний, представники бізнесу та некомерційних організацій.
На засіданні обговорювалось питання експортного ПДВ на послуги виконавців КВ в договорах з нерезидентами, імпортного ПДВ на допоміжні матеріали, що використовуються в КВ, оподаткування компенсацій пацієнтам за участь в КВ та інше.
За результатами обговорення дійшли висновку, що переважну кількість проблемних питань можна вирішити в рамках чинного законодавства шляхом отримання узагальненої податкової консультації від Міністерства фінансів та уніфікації процесу укладення договірних відносин при проведенні КВ.
ТПП України підтримала ініціативу розробити і затвердити відповідні методичні рекомендації, які згідно ЗУ «Про торгово-промислові палати в Україні» стануть обов’язковими для використання при проведенні КВ і комунікації з іноземними замовниками КВ.
Крім того, вирішили підтримати розроблені ЄБА пропозиції щодо внесення змін до Податкового кодексу і підготувати відповідне звернення до ВР України.
Відеозапис засідання доступий за посиланням.

  • Створено .
  • Переглядів: 1157