«Конституційні засади медичної реформи в Україні»

5-6 грудня в м. Харкові відбувся ІІІ Медико-правовий форум «Конституційні засади медичної реформи в Україні». Ініціатором і головним організатором форуму виступила голова правління Асоціації фармацевтичного та медичного права, академік Національної академії правових наук України, д.ю.н., проф. України Гуторова Наталія Олександрівна.

   Серед учасників форуму були провідні фахівці галузі медичного права з України, Латвії та Німеччини, представники Конституційного суду України, Верховного Суду, Ради національної безпеки і оборони, ОБСЄ, Національної академії правових наук України. До участі у Форумі у якості експерта був також запрошений керівник Української асоціації клінічних досліджень Іван Іванович Вишнивецький.

DSC 8730

Ivan Vyshnyvetskyy виступив на панельній дискусії щодо протидії корупції у сфері охорони здоров’я, яку модерувала акад. Н.О.Гуторова. Обґрунтував і довів значення сфери клінічних досліджень для галузі охорони здоров’я, економіки і суспільства в цілому. До присутніх правників і медиків було донесене важливе міркування: «Сфера клінічних досліджень – це екосистема, в якій корупційні ризики надзвичайно низькі, і яка сама по собі зменшує корупційні ризики в цілому в галузі охорони здоров’я». Адже участь пацієнта у клінічному дослідженні дозволяє уникнути розподілу та витрат значних бюджетних коштів, лікарі мають змогу отримувати достойну компенсацію за свою працю, лікувальні заклади отримують додатковий дохід.

Ґрунтуючись на результатах участі у Форумі, Українська асоціація клінічних досліджень подала письмове звернення до Робочої групи з питань розвитку кримінального права Комісії з питань правової реформи, створеної Президентом України для розробки нового Кримінального кодексу. В зверненні аргументована необхідність декриміналізації порушення встановленого порядку клінічних випробувань лікарських засобів, передбаченої ст. 321-2 чинного Кримінального кодексу України, а також недопущення такої відповідальності в новій редакції кодексу.

Українська асоціація клінічних досліджень заручилась підтримкою провідних фахівців з медичного і фармацевтичного права, готовністю до подальшої плідної співпраці. Обговорені плани і перші кроки щодо проведення спільних навчальних і дискусійних заходів.

DSC 8860

Учасники III Медико-правового форуму "Конституційні засади медичної реформи в Україні"

  • Created on .
  • Hits: 888